خداحافظ امیر علی حاتمی قهرمان بوکس

خبر تکان دهنده بود حداقل برای من که خودم با این نسل بطور مداوم در تماس هستم. تمام افکار من را به هم ریخته که واقعا یک جوان قهرمان بوکس که از جمال و کمال حداقل ظاهرا در اوج است به چه سطحی از تفکر می رسد که جان خود را اینگونه به جان آفرین تسلیم می کند. واقعا چه قماری را با خود به جریان انداخته که در اخرین دور بازی جانش را بر سر آن قمار می بازد. واقعا به همین راحتی :"جوان قهرمان بوکس کشور در باغ نزدیک خانه شان خود را حلق اویز کرد " خبر تیتر یک رسانه ها می شود. نباید از این فاجعه به راحتی عبور کرد. بدون شک عده ای یا شخصی در پس این اتفاق شوم نقش اول را دارد با توجه به شناخت نسبی ام از این نسل به نظر من امیر علی یا گرفتار یک رابطه عشقی بوده و یا اشخاص پلیدی با داشتن یک سوئ رفتار از این قهرمان و اخاذی از او ، امیر علی را به جایی رسانیده اند که فی النهایه عطای دنیا را به لقایش بخشید و یا اتفاقی از این دست .... اما در اینجا به عنوان کسی که دلسوز آینده کشورم و فرزندان آن هستم فریاد می زنم که مسئولین ،وزیر اموزش پرورش،وزیر جوانان و ورزش،وزیر بهداشت آقایان و خانموها ،پدران و مادران.... این نسل اگر عصبانی ،طلبکار ،بیش فعال ، مغرور ، دروغگو، عصیانگر، ناراضی ، زیاده خواه ،خیالباف ، خود بزرگبین ، بلوف زن ، خشن .....به نظر شما می آید در واقع ماحصل همین رژیم آموزش و پرورش غلط و مادیگرایی افراطی حاکم بر جامعه ماست که خودمان آنرا به وجود آورده ایم گرو گرو کشی ها ، مدرک جمع کردنها، اره و تیشه دادن های که امروز جامعه ما را در بر گرفته اگر فکری برایش نشود به زودی انفجار عظیمی را پشت سر خواهد داشت که همه ارزشهایمان را از بین می برد می دانم از ما گفتن و از شما نشیدن . با این حال یکبار دیگر متن خبر را عینا از خبر گزاری فارس نقل می کنم . در این بین از صمیم قلب و از جانب تمام ارکان باشگاه پارسه و راه آهن نوین رحلت جانگداز این ورزشکار نمونه را به خانواده داغدار ایشان و جامعه ورزش تسلیت عرض می نمایم و از صمیم قلب در این شبهای ماه محرم علو درجات را برای امیر علی حاتمی نازنین به شفاعت سید و سالار شهیدان از حضرت دوسن مسئلت دارم و برای خانواده اش طلب صبر و آرامش قلبی می نمایم و از ایشان می خوام که ما را هم در غم خود شریک بدانند.

خسروپور رئیس هیئت بوکس شهرستان نظرآباد گفت: امیر علی ۱۶ ساله از قهرمانان کشور بوده و طی ۲ سال گذشته در مسابقات رسمی باختی نداشته است.
به گزارش زلال نیوز ، وی ادامه داد: امیر علی صبح روز قبل از حادثه در تمرین حاضر شد و شرایط روحی و جسمانی مساعدی هم داشت.

وی گفت: قرار بود عصر همان روز نیز در جلسه تمرین حضور یابد اما غیبت غیر منتظره او ما را نگران کرد و بعد از ساعاتی متوجه شدیم خود را در باغی کنار منزلشان در روستای ابراهیم بیگی حلق آویز کرده است.

تحقیقات هنوز ادامه دارد و مشخص نیست امیر علی خودکشی کرده یا به قتل رسیده است.
با کلیک بر روی ادامه مطلب تحلیل شوک را با خیر های تکمیلی ملاحظه فرمایید.

شوک: قهرمان بوکس رده نوجوانان ایران در حادثه مرموز قربانی سرنوشتی اسرارآمیز شد.
اگر چه صحنه نشان از خودکشی این بوکسور با روحیه دارد اما هیچ یادداشتی از پسر 16 ساله به دست نیامده و از سوی دیگر این ورزشکار هیچ‌گاه بازنده نبود و هرگز نمی‌خواست بازنده زودهنگام زندگی باشد.
همه جای روستای ابراهیم‌بیگی سیاهپوش است و همه حیرت‌زده‌اند.
پلیس جنایی استان البرز به دنبال سرنخی از قتل قهرمان بوکس کشور است، که جسدش سه شب پیش در باغی کنار خانه‌شان حلق آویز شده، پیدا شد.
مردم روستای ابراهیم بیگی، دو روز است شوکه از دست دادن نوجوانی شدند که چند سال پیاپی بدون هیچ باختی قهرمان کشور شد و نام روستای آنها را بر سر زبان‌ها انداخت. امیر علی حاتمی ورزشکار 16 ساله‌ای بود که در رده جوانان کشور در مسابقات حاضر و هر بار با مدال قهرمانی راهی روستای پدری‌اش می‌شد. ماجرای مرگ مرموز این قهرمان از وقتی بر زبان‌ها افتاد که امیر علی در تمرین تیم ملی حاضر نشد و مسئولان تیم پیگیر غیبــــــــت غیر منتظره وی شدند. ورزشکار 16 ساله سابقه چنین غیبتی را نداشت و حتی در روزهای گذشته زودتر از همه تمرین‌ها را آغاز کرده بود. اما روز شنبه گذشته امیر علی با تأخیر در رسیدن، مربی تیم را نگران کرد و وقتی وی و سایر مسئولان پیگیر موضوع شدند، با ماجرای پیدا شدن جسد قهرمان در باغی کنار خانه شان مواجه شدند. با گزارش این ماجرای تلخ به پلیس آگاهی خیلی زود یک اکیپ از کارآگاهان به همراه بازپرس جنایی در صحنه حاضر شدند و با پراکنده کردن مردم نگران روستا، صحنه جرم را تحت بازرسی ویژه قرار دادند. جسد امیر علی حلق آویز در گوشه‌ای از باغ روی درختی بود و هیچ مورد مشکوکی در کنار وی دیده نمی‌شد. شواهد امر خودکشی پسر جوان را بر سر زبان‌ها انداخت و با این وجود روحیه قوی در امیر علی و موضوع خودکشی را تا حدودی کم رنگ کرد. در بازجویی از آشنایان قهرمان جوان کشور، مورد غیرعادی به دست نیامد و تنها مسئولان بوکس ادعا کردند که در روزهای گذشته، امیر علی با شرایط جسمی و روحی مناسب در تمرین‌ها حاضر شده و هیچ ناراحتی در وی دیده نشده است. همین ادعا باعث شد تا تیم جنایی با دقت بیشتری تحقیقات‌شان را ادامه دهد و به دنبال ردپایی باشد تا علت مرگ مرموز امیر علی را فاش کند. در حالی که دو روز از این ماجرای تلخ می‌گذرد و مردم روستای ابراهیم بیگی شهرستان نظر آباد سیاهپوش مرگ این قهرمان هستند، کارآگاهان هنوز به سرنخ خاصی در خصوص مرگ قهرمان بوکس نرسیده‌اند و تحقیقات برای روشن شدن زوایای پنهان این حادثه ادامه دارد.

 

/ 1 نظر / 100 بازدید
پزمان

کی او را کشته