تیم های پایه راه آهن نوین شهرری

پایگاه اطلاع رسانی تیمهای پایه راه آهن نوین شهرری از تیم های حاضر در لیگ برتر آسیا ویژن تهران

 
مشکلات مالی در باشگاه های خصوصی (نوشته امیر قیصری)
نویسنده : وارش - ساعت ۱٢:٢٤ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۳٩۱
 

امیر قیصریبرای فوتبال تهران که روزی برای بازی های دسته اول اون بیش از بیست هزار نفر تماشاچی می رفت  امروز باید به واقع تاسف خورد  که باشگاه هایی در اون فعالیت می کنند که حتی پول پرداخت آمبولانس را هم ندارند .اما با همین چراغ نیم سوز  کم سو هنوز میتوان اعتبار زیادی قائل بود چون  هنوز هم یکی از ورودی های  کلیه باشگاه های کشور همین لیگ است . اما نکته ای که در این مسابقات بسیار زیاد به چشم می خورد به نوعی  پرداخت پول توسط بازیکنان برای شرکت در ابن مسابقات به واسطه همین باشگاه ها است برای بررسی به این معضل باید از دو دیدگاه به این مسئله نگاه کرد.

 


در دیدگاه اول باید به باشگاه های پرداخت که داری حامی مالی یا بودجه از بیت المال هستند که در لیگ برتر پایه های  تهران مثلا در  فصل نود باید از داماش .مقاومت .استیل آذین .نفت. پیکان . نیروی زمینی. سایپا . پرسپولیس. راه آهن . استقلال . شهرداری شهرقدس.انتظام . عقاب ... نامبرد: در اینگونه تیمها حتی اگر یک ریال از بازیکنی برای رد شدن اسم یا محاسبه خدمت سربازی رد و بدل شود به نظر کمال رفتار غیر ورزشی و  پایمال شدن حق بازیکنی است که به خاطر نداشتن پول یا پارتی قدر بیرون مانده و اصولا مربی گری در اینگونه تیمها همراه با ارامش به دلیل تامین مالی و نیز حضور همه استعدادها در تست این تیمهاست البته باید این را اضافه کرد که معمولا پرداختها در این باشگاه ها به خاطر شهرت و یا گذران خدمت مقدس سربازی است . اما باید این را هم اضافه کرد که گناه کسانی که پولی یا پارتی یا رانتی که  بابت این موضوع خرج می شود عملا بیشتر از کسانی است که مبلغ را دریافت می کنند. درست مثل کسی که سولات کنکو را می خرد تا حق دیگری را دانشگاه  برای خود  اشغال کند. اما در این بین بعضی حرفها هم کاملا بی اساس است مثلا من خودم شاهد بودم که یک بازیکن 20 دصدی وقتی از تست یک تیم خط خورد بدون هیچ گونه اساسی در حالی که خودش شاهد بودحتی از خط خورده های دیگر م بدتر بود  شروع کرد به این حرف ها که من رو چون پول ندارم خط زدند اگر من پول داشتم من را هم ور میداشتند. البته تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها.

در دیدگاه دوم  باید به تیمهایی پرداخت که اسپانسر ندارند و عملا به خاطر اهداف متفاوت وارد لیگ میشوند به اینگونه تیمها با توجه به اینکه 6 سال است تیم داری می کنم  هیچ گونه مساعدتی نشود و اصولا طلبکار اصلی این تیمها خود دولت  است به عنوان مثال در فصل گذشته برای تیم  بیش از 70 در صد بودجه تیم  راه آهن نوین را بخش های دولتی دریافت کرده اند برای یک تیم فوتبال فقط 15 ملیون تومان به شهرداری یا تربیت بدنی بابت زمین تمرین و مسابقه پرداخت شده مبلغ 2 ملیون تومان بابت ورودی مسابقات به هیات فوتبال تهران که زیر مجموعه وزارت ورزش و تربیت بدنی استان تهران است بابت پول داور و ناظر پرداخت شده یک ملیون تومان به حساب فدراسیون بابت حق عضویت .1 ملیون تومان به نیروی انتظامی بابت تامین امنیت بازی پرداخت شده  و اگر به این مبلغ 6 ملیون تومان البسه 2 ملیون تومان توپ و 6 ملیون تومان حقوق و دستمزد کادر و 6 ملیون دستمزد به بازیکنان با تجربه تیم را محاسبه کنیم ( البته این فقط هزینه های درشت در دفتر کل باشگاه است ) به عددی حدود   38 ملیون تومان می رسیم  که در این زمانه رکود اقتصادی  انصافا رقم سنگینی است  حالا شما به عنوان یک انسان آزاده و عادل بگویید که برای منطقه شهرری که پر از استعدادهای ناب فوتبال است انصاف نیست که یک باشگاه داشته باشند حالا اگر این تیم قهرمان لیگ تهران در جوانان میشود  نباید این همه بنگاه های اقتصادی سود ده در شهرری نباید برای حمایت از این جوانان محروم پا جلو بگذارند اما در این بین نباید به مسئولین باشگاه  این حق را داد که که حداقل از دولت این انتظار داشته باشند که حداقل یک زمین در اختیار این تیم قراردهند.

پس وقتی در این دست تیمها هیچ ورودی ای وجود ندارد این فرمول نانوشته که در برنامه نود هم از دهان عادل فردوسی پور خارج شد  عرف می شود که تا نفر 15 تیم را بر اساس توانمندی مالی انتخاب  میشوند و از نفر 15 تا 27  بر اساس توانمندی مالی به تیم اضافه میشنود شکل میگیرد  تا از جیب جوانان  این مرز بو بوم خرج اجاره اماکن ورزشی خود این جوانان تامین شود  و هر روز هم دولت به این فکر می افتد که که از ورزش حمایت نکند. اما در این جامعه که مواد مخدر نسیه داده میشود نباید به این 18 تیم لیگ برتر ی کلان شهر تهران یک زمین نسیه داده شود . با این حال باشگاه راه اهن نوین که حتی برای اسم خودش هم هزینه کرده است  با توکل به خدا و عشق به دعای خیر پدر مادر هایی که همیشه ما را از دعای خیرشان محروم نمی کنند با قدرت به کار خودش ادامه می دهد. اما همه آنکسانی که بی اساس و پایه به شایعه پراکنی و دشمنی با گروه جوان و زحمتکشی که با کمترین چشمداشت در این باشگاه کار می کنند را به حق این شب وفات حضرت فاطمه به خدا و در گاه پر عدالتش واگذار می کنم .


 
 
 document.write('');